Najskuteczniejsze sposoby na cellulit

Najskuteczniejsze sposoby na cellulit: domowe sposoby, zabiegi medycyny estetycznej czy maści i tabletki?

Kiedy komórki tłuszczowe znajdujące się w podskórnej tkance mają zaburzony rozwój, wówczas skórze towarzyszy defekt w postaci cellulitu. Zdeformowana tkanka tłuszczowa to nieestetyczna dolegliwość, której usunięcie nie należy do najtrudniejszych.

Gdy cellulit nie jest zaawansowany, a jego przyczyny nie leżą w innych, poważnych chorobach, to można się go pozbyć stosująć tzw. domowe sposoby. Poniżej prezentujemy absolutne TOP 5 jeśli chodzi o receptury przekazywane z pokolenia na pokolenie.

 • Peeling kawowy
  Wyjątkowe rozwiązanie, które nie tylko przyczyni się do pozbycia tzw. skórki pomarańczowej, ale także odżywi, ujędrni oraz wygładzi skóre. Doskonale wpływa na krążenie krwi oraz wygląd zmienionej chorobowo skóry. Można stosować jako profilaktykę. Peeling kawowy przygotowuje się następująco: 4 łyżki fusów ze świeżo zmielonej kawy wymieszaj z 75 ml oliwy z oliwek. Następnie kolistymi ruchami wcieraj w cellulit przez 25 minut dziennie.
 • Peeling cukrowy
  Mogłoby się wydawać, że cukier to niezbyt przyjazny składnik tkanki tłuszczowej. Wszakże, często to właśnie on odpowiedzialny jest za występowanie zmian o takim charakterze. Nic bardziej mylnego. Cukier w postaci peelingu gruboziarnistego doskonale sprawdza się w walce o gładką, wolną od cellulitu skórę. Peeling cukrowy przygotowuje się następująco: 3 łyżki stołowe gruboziarnistego cukru wymieszaj z mlekiem (50 ml) i olejkiem rycynowym (20 ml). Następnie wcieraj w skórę delikatnymi ruchami.
 • Naprzemienny prysznic
  Polewanie gorącą i zimną wodą skóry doprowadza do otwierania i zamykania porów. Regularne przeprowadzanie takowego zabiegu przyczynia się do niwelowania defektu w postaci cellulitu.
 • Zmiana nawyków żywieniowych
  Dieta na cellulit? Owszem, istnieje. Powinna być zbilansowana, zdrowa oraz wolna od dużej ilości cukrów prostych i niezdrowego tłuszczu. Jadłospis warto uzupełnić w brokuły, szpinak, kalafior oraz szparagi – te produkty wykazują właściwości anty-cellulitowe.
 • Zwiększona aktywność fizyczna
  Ruch poprawia ukrwienie skóry, co bezpośrednio przyczynia się do ustania problemu. Udowodniono, że regularna aktywność fizyczna bezpośrednio przyczynia się do pozbycia się cellulitu. Ponadto, uprawianie sportu jest swojego rodzaju profilaktyką przed otyłością, która stanowi jedną z głównych przyczyn występowania skórki pomarańczowej.

Domowe sposoby to nie wszystko: sprawdź ofertę gabinetów medycyny estetycznej!

Domowe sposoby na cellulit nie zawsze stanowią najlepszy wybór jeśli chodzi o skuteczną terapię przeciwko pomarańczowej skórce. Oczywiście, są to rozwiązania efektywne, ale – zwykle nie gwarantują natychmiastowych rezultatów. Poza tym, częstokroć – poprawa nie jest na tyle duża, by kompleksy wywoływane cellulitem zniknęły bezpowrotnie.

Alternatywnym sposobem na cellulit jest stosowanie rozwiązań oferowanych przez gabinety medycyny estetycznej. Oferta jest bardzo szeroka – uwzględnia szereg różnych zabiegów, tudzież:

 • peeling chemiczny
 • mikrodermabrazję
 • wszelkiego rodzaju masaże
 • mezoterapię
 • cryolift

Która z powyższych metod jest najlepsza? Które z rozwiązań oferowanych przez medycynę niekonwencjonalną jest najlepsze? Na to pytanie trudno odpowiedzieć. Warto jednak zdać sobie sprawę, że zabiegi to nie jedyna alternatywa dla domowych metod.

Domowe sposoby to nie wszystko: sprawdź maśći, żele i tabletki na cellulit!

Jak już zdążyliśmy wspomnieć, zabiegi medycyny estetycznej nie stanowią jedynej alternatywy dla domowych rozwiązań. Niezwykle skuteczną metodą na większy biust jest również zastosowanie różnego rodzaju maści, żelów oraz tabletek. O ile jeszcze 20 lat temu efektywność tego typu rozwiązań pozostawiała wiele do życzenia, o tyle dzisiaj – można powiedzieć, że są to naprawdę ciekawe alternatywy. Przy tym – w porównaniu do zabiegów – nie są zbyt kosztowne.

Dobra maść, żel lub tabletki to koszt maksymalnie 100-200 złotych. Rzecz jasna, skuteczność tych metod nie jest tak wysoka jak chociażby w przypadku mikrodermabrazji, nie mniej – w porównaniu do domowych receptur – skuteczność maści, żelów i tabletek można określić mianem bardzo wysokiej.

Dodaj komentarz