Odchudzanie

Odchudzanie w trzech prostych krokach. Czy faktycznie można schudnąć łatwo, szybko i przyjemnie?

Redukcja zbędnych kilogramów z całą pewnością nie należy do zadań najłatwiejszych. Wszak, spalanie tkanki tłuszczowej zachodzi dopiero wtedy, gdy generujemy zapotrzebowanie energetyczne większe od ilości dostarczanego materiału. 

   • Odchudzanie w 3 prostych krokach

Pragniemy przedstawić trzy najważniejsze elementy składające się na proces odchudzania, a mianowicie: dietę, trening oraz suplementację.

   • Krok pierwszy: zmiana nawyków żywieniowych

Wbrew pozorom, nie musisz stosować radykalnej diety, by osiągnąć sukces w odchudzaniu. Wystarczy, że Twój jadłospis zostanie odpowiednio zbilansowany i będzie zdrowy. Wszak, kluczem do sukcesu jest dostarczanie tyle pożywienia ile potrzebujemy w danym momencie. Dlatego też, każdy posiłek powinien być inny. Wszak – inne zapotrzebowanie jest z rana (śniadanie), inne przed treningiem (posiłek przedtreningowy), a jeszcze inne wieczorem (kolacja).

Dieta powinna składać się z co najmniej pięciu posiłków – w myśl zasady „częściej, ale mniej”.

   • Krok drugi: wzmożona aktywność fizyczna

Realizacja planu treningowego jest niezbędna jeśli myślimy o szybkim spaleniu tkanki tłuszczowej. Zastosowana forma ćwiczeń nie ma większego znaczenia. Ważne, aby sam trening charakteryzował się ogólnorozwojowością oraz intensywnością na poziomie około 60-85% tętna maksymalnego.

Istotne jest również to, aby trening trwał nie mniej niż 30 minut. Wszak, proces spalania tkanki tłuszczowej (czerpania energii z tłuszczu) zachodzi dopiero po około kilkunastu minutach regularnej aktywności fizycznej.

   • Krok trzeci: suplementacja

Bardzo dużą rolę w procesach odchudzania pełni również suplementacja. Stosowanie takich środków jak: błonnik, kwas chlorogenowy czy kwas hydroksycytrynowy okazuje się wyjątkowo skuteczne. Tego typu substancje poprawiają pracę układu trawiennego (przyśpieszają metabolizm) oraz redukują apetyt (powodują uczucie sytości).

O ile w przypadku diety czy treningu powiedziano już dostatecznie dużo, o tyle w przypadku suplementów – nadal nie wszystko jest jasne. Wszystko przez bardzo dużą konkurencję na rynku, która prześciga się w kanałach docierania do potencjalnego klienta. Radio, telewizja czy Internet – to idealne media, w których reklamuje się suplementy diety na bardzo szeroką skalę. Niestety, lwia część dostępnych i oferowanych preparatów jest najzwyczajniej w świecie nie skuteczna. Jak zatem wybrać skuteczny suplement diety?

Otóż, najlepszym rozwiązaniem jest korzystanie z systemu rekomendacji. Oznacza to tyle, że należy zagłębić się nieco w opinie i recenzje poszczególnych preparatów. Pozwoli to nam ocenić – czy produkt faktycznie jest pomocny. Dobrym pomysłem jest również analiza składu w oparciu o naukowe bazy badań.

W chwili obecnej, numerem jeden na odchudzanie jest Keto Actives (ketoactives.pl) – produkt, który nie tylko może pochwalić się doskonałym składem, ale także – cieszy się świetnymi opiniami i recenzjami.

Czy te trzy kroki wystarczą, aby osiągnąć piękną, zgrabną i wymarzoną sylwetkę?

W teorii wszystko wydaje się być bardzo proste – zmiana nawyków żywieniowych, codzienny trening i dobór skutecznego suplementu (rekomendujemy Keto Actives!). Niestety, praktyka pokazuje, że niewiele osób potrafi utrzymać odpowiedni rygor i koncentrację. Według różnych statystyk – sukces w procesie odchudzania odnosi zaledwie 1/5 osób, które podejmują wyzwanie. Wynika to przede wszystkim z trudów utrzymania odpowiedniej dyscypliny.

To co pozornie wydaje się łatwe (zaledwie trzy kroki!), w rzeczywistości już po 2-3 tygodniach staje się szalenie trudne. Tracimy motywację i zapał, które są niezbędne, aby nadal trwać w postanowieniu. Dlatego też – częstokroć eksperci podkreślają, że kluczem do sukcesu jest motywacja.

O motywację zadbać możemy na wiele różnych sposobów – jedno jest jednak pewne: ZAWSZE musimy mieć wyznaczony cel i posiadać dobrze skonstruowany plan działania. Bez tych dwóch elementów trudno osiągnąć sukces w odchudzaniu – procesie tylko na pozór łatwym.

Dodaj komentarz